Festiwal Młodzieży w Szczyrku

W dniach 8 – 11 listopada startowaliśmy w już 18 Festiwalu Młodzieży w brydżu sportowym z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Tym razem rozgrywano dwa turnieje drużynowe. Pierwszy jaki Drużynowe Otwarte Mistrzostwa Polski do lat 15. W turnieju tym startowała również drużyna z Czech. Składy drużyn układał trener kadry U15 i nasi zawodnicy znaleźli się w 3 różnych drużynach. Niestety nie walczyliśmy  o najwyższe lokaty. Naszą najlepszą zawodniczką okazała się Marianna Pantak, która ze swoją drużyną wywalczyła 10 miejsce, pozostali zawodnicy wywalczyli 12 i 13 miejsce.

Drugim turniejem były Drużynowe Otwarte Mistrzostwa Śląska do lat 25, które były jednocześnie pierwszym kryterium kadry U20 i U25. Nagrodą dla najlepszej drużyny był finansowany przez PZBS udział w drużynowych Mistrzostwach Europy Środkowej, które odbędą się w Pradze. Tu również byliśmy reprezentowani przez 3 drużyny. W najlepszej która do półfinału awansowała z 3 miejsca startował Michał Kaleta. Niestety w półfinale jego drużyna wysoko uległa krakowsko-warszawskiej drużynie Bączek 124 – 27 i musiała zadowolić się meczem o 3 miejsce. Ten mecz nasz zawodnik wygrał 76-69 z kolejną warszawską drużyną i zdobył 3miejsce. Na 5 miejscu zawody zakończyła drużyna dziewcząt, w których składzie występowała nasza zawodniczka Ewa Dziubińska. Kolejna nasza drużyna ukończyła rozgrywki na 10 miejscu. Każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrodę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!