Kolejne sukcesy naszych zawodników!!!

Wywalczyliśmy 4 medale na strefowych eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach umysłowych!!!

W pierwszy dzień wiosny 21.03.2015 startowaliśmy w strefowych eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach umysłowych „PODLASKIE 2015”, które odbyły się w miejscowości Głębokie k. Międzyrzecza (woj. lubuskie). Jednocześnie odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Daleka podróż spowodowała, że wyjechaliśmy dzień wcześniej, aby do zawodów przystąpić w pełni wypoczętym… i udało się.
W turnieju młodzików bardzo dobrze spisała się nasza para Dominik Caus – Martin Kaleta, którzy uzyskali na koniec turnieju ponad 60%. Niestety wystarczyło to jedynie na 5 miejsce.
W eliminacjach w turnieju chłopców przez większość turnieju prowadził nasz zawodnik Piotrek Konarski, który grał w parze z zawodnikiem TB Szombierki Bytom Kamilem Hudą. Niestety ostatecznie wywalczyli 2 miejsce a wygrali bliźniacy Patryk i Jakub Patreuha, którzy w sierpniu razem z naszymi zawodnikami zostali mistrzami świata U15 reprezentujący klub BKB Bolesławiec. Trzecie miejsce wywalczyli również nasi zawodnicy Tomek Pawełczyk i Michał Kaleta

W turnieju dziewczat wszystkie medale przypadły reprezentacji Śląska. Złoto wywalczyła para Seniora Katowice Teresa Wojtusiak i Ewa Dziubińska, natomiast dwa pozostałe medale wywalczyły pary BUKS-u Bytom. Srebrny medal zdobyły Kasia Urbańczyk i Kinga Zawada

Brązowy medal wywalczyły: Karolina Grzegorzewicz i Sandra Plewnia

Wszyscy medaliści oczywiście wywalczyli awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach umysłowych, która odbędzie się zaraz po świętach w dniach 7 – 12 kwietnia w miejscowości Wigry k.Suwałk.