OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

W dniach 7-11 kwietnia 7 naszych zawodników razem z trenerem uczestniczyło w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w pokamedulskim klasztorze w Wigrach koło Suwałk.

W klasztorze nie ma już zakonników, a ich mieszkania zwane eremami zamieniono na pokoje hotelowe.
Widok na klasztor:

TO TUTAJ ODBYŁA SIĘ:

Zarówno dziewczyny jak i chłopcy startowali w dwóch konkurencjach: turnieju par na zapis maksymalny oraz turnieju par na impy (punkty meczowe). Nasi zawodnicy mieli w czasie imprezy swoje wzloty i upadki. Ostatecznie lepiej wyszedł nam turniej na maksy gdzie wśród dziewcząt 6 miejsce wywalczyły Kasia Urbańczyk i Kinga Zawada

a 9 miejsce wywalczyły Karolina Grzegorzewicz i Sandra Plewnia.

Wśród chłopców  Tomek Pawełczyk i Michał Kaleta wywalczyli 8 miejsce

Natomiast Piotrek Konarski grający w parze z Kamilem Hudą z TB Szombierki Bytom ukończyli ten turniej na 14 miejscu

W turnieju na punkty meczowe poszło nam już dużo gorzej. Dziewczyny ukończyły rozgrywki na 13 i 15 miejscu a chłopcy na 12 i 14 miejscu.
Słabszy występ w drugim turnieju spowodował, że klub został sklasyfikowany na 8 miejscu

Jednak w dużej mierze przyczyniliśmy się do wywalczenia przez Województwo Śląskie 3 miejsca w klasyfikacji województw. Puchar odebrała zdobywczyni dwóch madali (złota i srebra) Teresa Wojtusiak z Seniora Katowice