Rozgrywki ligowe

W weekend 5 i 6 października rozpoczął się nowy sezon ligowy. Nasza pierwsza drużyna gra obecnie na zapleczu ekstraklasy czyli w I lidze, a druga drużyna gra w III lidze. Rozgrywki 1 ligi odbywają się w Starachowicach, a trzeciej w Chorzowie.

W debiucie w I lidze zagraliśmy z Konstantą Bielsko Biała i mimo prowadzenia po połowie 30-22 ostatecznie minimalnie przegraliśmy 49-51. W drugim naszym meczu ponownie minimalnie ulegliśmy Magmie Zawiercie 64-73, tym razem przegrywając obie połówki. W ostatnim meczu pierwszego dnia ponownie przegraliśmy, tym razem 44-62 z Beskidem Andrychów. Mimo tych trzech porażek po pierwszym dniu zmagań zajmowaliśmy 9 miejsce.  Jak na beniaminka bardzo przyzwoicie.

W pierwszym meczu 3 ligi rozgromiliśmy DDK III Brzeziny 46 – 5, w drugim meczu ponownie wysoko wygraliśmy 32-8 z DDK I. I dzięki bardzo dobrej grze po dwóch meczach prowadziliśmy w tabeli. Niestety po przerwie obiadowej dopadł nas kryzys i gładko przegraliśmy 0 – 40 z Piastem II Gliwice i spadliśmy na 4 miejsce. W czwartej rundzie mieliśmy pauzę i pierwszy dzień zakończyliśmy na 5 miejscu.

Drugi dzięń w I lidze rozpoczął się od historycznego pierwszego zwycięstwa, które odnieśliśmy nad Jokerem Rzeszów i to dość wysoko czyli 78-35. Za to w drugim meczu roznieśliśmy prowadzący po pierwszym dniu AZS UW Piast Warszawa 105-40  i za to zwycięstwo szczególne gratulacje od naszego prezesa. To był ostatni mecz pierwszego zjazdu 1 ligi, po którym nasz klub znajduje się  na 5 miejscu. i w tym momencie uczestniczylibyśmy w barażach o ekstraklasę.

W 3 lidze drugi dzień był dużo gorszy. Na początek wygraliśmy z Impasem Katowice 23-14, ale później było coraz gorzej. W drugim meczu przegraliśmy z ZTB 7Trefl Zawiercie 20-30, chociaż był to mecz do wygrania. Po obiedzie ponownie pechowo ulegliśmy 13-24 CKS Czeladź. Tradycyjnie ostatni mecz był naszym najgorszym meczem w którym przegraliśmy z Piastem I Gliwice 19-47. Po tych porażkach spadliśmy na 7 miejsce. W trzeciej lidze gramy ze swoimi przeciwnikami aż 3 mecze (i nie ma play-off) więc będzie jeszcze szansa rewanżu. Natomiast w I lidze jest tylko 15 meczy każdy z każdym i potem są mecze play-off.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*